Najważniejsze zasady
Hotelu dla kotów MALUTKI w Warszawie
Decydując się na wybór Hotelu dla Kotów MALUTKI i przywożąc swojego kotka, automatycznie akceptują Państwo poniższy Regulamin i wyrażają zgodę na jego stosowanie.
-
Zapewniam każdemu kotu indywidualne traktowanie, opiekę, troskę o jego zdrowie, dbałość o relacje między gośćmi, a także odpowiednie warunki sanitarne.
-
Przyjmuję zwierzęta wyłącznie zdrowe, odrobaczone, zabezpieczone przeciw insektom, a także zaszczepione przeciw kocim chorobom zakaźnym (min. calici- i herpes- virus, panleukopenia) – przynajmniej na 14 dni przed przyjazdem.
-
Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich gości hotelowych, właściciel podopiecznego ma obowiązek rzetelnie poinformować mnie o stanie zdrowia swojego pupila – w przeciwnym razie zostanie obciążony kosztami leczenia pozostałych zwierząt. Rozliczenie nastąpi na podstawie rachunku z lecznicy.
-
Nie odpowiadam za dolegliwości powstałe nie z mojej winy, jednakże w razie potrzeby pomoc weterynaryjna zostanie zwierzęciu udzielona. Rozliczenie nastąpi na podstawie rachunku z lecznicy.
-
Przyjmowane zwierzęta obowiązkowo muszą posiadać książeczkę zdrowia, w której będą wpisane aktualne dane zwierzęcia, aktualne szczepienie, odrobaczenie oraz dane właściciela wraz z adresem i telefonem kontaktowym.
-
Właściciel pozostawia również dane kontaktowe osoby upoważnionej do odbioru zwierzęcia.


-
Z powodów technicznych nie przyjmuję NIEKASTROWANYCH kocurów powyżej 8 miesiąca życia oraz kotek ciężarnych, kotek mających potomstwo na odchowaniu i kotek w trakcie rui.
Jeśli ruja spodziewana jest w trakcie pobytu u mnie – właściciel zobowiązany jest zapewnić środki antykoncepcyjne (tabletki lub zastrzyki).Kocury, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, zaczynają znaczyć teren. Jeśli dotychczas Państwa kot tego nie robił w domu – u mnie najprawdopodobniej zacznie. Pobudzać go do tego będą inne koty, zapachy zgromadzone na małej powierzchni, może też do tego przyczyniać się zmiana otoczenia/rewiru, który kot będzie chciał zaanektować dla siebie, gdyż jest to forma dominacji i zaznaczania własności nowego terytorium.
Zapach jest bardzo nieprzyjemny zarówno dla opiekuna zwierząt, jak i samych podopiecznych i ich właścicieli, którzy przywożą i odbierają swoich pupili. Czyszczenie i sprzątanie, usuwanie tego rodzaju zapachów jest bardzo trudne i czasochłonne, dlatego liczę na Państwa zrozumienie, a w razie konieczności rozważę wprowadzenie dodatkowej opłaty.
-
Koszty pomocy weterynaryjnej, udzielanej w razie nagłej potrzeby pokrywa właściciel zwierzęcia na podstawie rachunku z lecznicy. Każdorazowo staram się skontaktować z właścicielem i uzyskać jego zgodę na opiekę medyczną.
W przypadku braku możliwości kontaktu lub zagrożenia życia zwierzęcia, pomoc zostanie udzielona bez zgody właściciela.
Korzystam z usług I Żoliborskiej Przychodni Weterynaryjnej w Warszawie, ul. Gdańska 2, tel. +48 22 833-29-56. -
Dobrze jest przywieźć razem z pupilem jedną z jego ulubionych rzeczy: posłanie – kocyk, sweter właścicieli, miękką zabawkę, które mają na sobie znane mu zapachy domowe. Sprawi to, że Wasz podopieczny nie powinien nadmiernie tęsknić. Rzeczy przesiąknięte znajomymi zapachami, nie oznaczają zabrudzenia moczem.
-
Doba hotelowa to inaczej 24 godziny, jeśli pobyt jest krótszy, opłata mimo to, naliczana jest w pełnej wysokości za całą dobę.
-
Ze względu na komfort gości oraz czynności administracyjno-porządkowe zapraszam w godzinach 18.00-21.00. W godzinach porannych zwierzęta nie są przyjmowane ani wydawane.
-
REZERWACJE dokonywane są po uprzednim kontakcie i potwierdzeniu miejsca w Hotelu:
- -> przez telefon,
- -> za pomocą sms.
Na podobnej zasadzie następuje skrócenie lub wydłużenie pobytu.
-
Odwołanie lub przesunięcie przyjazdu następuje nie później niż na dzień przed umówionym terminem.
-
Płatność odbywa się gotówką:
- -> w dniu przyjazdu – całość kwoty należnej za pobyt,
- -> 50% w dniu przyjazdu oraz dopłata drugiej części sumy 50% – w dniu odbioru kotka.
Rozliczana jest ilość spędzonych dób w hotelu.


-
Jeśli właściciel zwierzęcia lub osoba przez niego wskazana nie odbierze kotka, albo w żaden sposób nie skontaktuje się ze mną w ciągu 7 dni od wyznaczonej daty odbioru lub też podał fałszywe / nieaktualne dane teleadresowe uniemożliwiając kontakt – zostanie on uznany za osobę, która porzuciła zwierzę i poniesie odpowiedzialność prawną zgodnie z ustawą z dnia 21. sierpnia 1997r. o Ochronie Zwierząt (Dz. U. z 1997, Nr 111, poz. 724).
-
Porzucone zwierzę zostanie odwiezione do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu.